Consera ile;

Yapı Sektörü Değişiyor…

Consera’nın çıkış noktasında inşaat ve taahhüt sektörünün öncü kuruluşu Akşan Yapı yer alıyor. 1971 yılında çelik yapı üretimiyle sektöre giren Akşan Yapı bugüne dek yurt içi ve yurt dışında çok sayıda ses getiren projeye imza attı.

Ardından 2001 yılında Çerkezköy’de yıllık 35 bin ton hafif çelik üretme kapasitesiyle faaliyete başlayan Akkon Çelik ile çelik üretimine yepyeni bir boyut kattı. Bu dev kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük imalatçısı, Avrupa’nın ise en büyük üç üreticisinden biri haline geldi. Şimdi Consera’nın da en önemli tedarikçisi konumunda.

Özellikle pandemi sonrasında hızla değişmeye başlayan yaşam alışkanlıkları tiny house kavramının öne çıkmasına neden oldu. Modüler yapının öncüsü durumundaki Consera şirketlerine böylece Mooble House markası eklendi. Yıllık 4000 Tiny House üretim kapasitesine sahip şirket O2 Avrupa Tip Onay Belgesi ile sürdürdüğü üretimleriyle, tüm Avrupa yollarında çekme karavan olarak kullanılmaya uygun çözümler sunmaya devam etmekte.

Türkiye inşaat sektörüne birçok ilki kazandıran bu anlayışla son olarak hayata geçirilen marka ise, Homera oldu. 90 günde anahtar teslimi yapan, Türkiye’nin öncü endüstriyel konut markası Homera, geleneksel ev sahibi olma yöntemine önemli bir alternatif getiriyor.

Yıllardır çeliği, sağlam yaşam alanlarına dönüştüren Consera; şimdi sektörün beklentilerini tam anlamıyla karşılamak üzere daha da güçleniyor.

Consera Manifestosu

1971 yılı sicilli bir mühendislik ve taahhüt şirketinin çalışanları olarak; ilk dönüşümümüzü 1999 Depremi sonrası ülkemizde, deprem tehdidine karşı kategori ismini bizlerin koyduğu
“Hafif Çelik Yapılar” devrini başlattık. 

23 sene bu yapı sistemi ile Türkiye ve 32 farklı ülkede
2.5 milyon m²’den fazla projeyi başarı ile tamamladık. 

Elde ettiğimiz deneyimler ile 2018 senesinde Consera markasıyla; İnşaatın yeni çağı olan Modüler yapılar devrini başlattık.

“Dert ile Dertlenmeyi” hayat felsefesi haline getirmiş,
insana hizmeti var olmamızın odağına koymuş olan bizler;
mesleğimizde hep gelişimin öncüleri olmak için üretmeye, doğruyu tavsiye etmeye, paylaşarak büyümeye devam edeceğiz.

Sayılar ile Consera

Yıl Sektörel Deneyim
0 +
Milyon m² Proje Deneyimi
0
Ülke
0
İhracat Projesi
% 0

Modüler Yapıda

Consera Çağı

Consera, Türkiye’nin ilk “off-site construction” yani “ön üretimli yapı sistemleri” firması. Bu sistemde üretim konvansiyonel yapı anlayışından farklı olarak saha dışında gerçekleşiyor. Üretimin fabrikada yapılarak sahada birleştirildiği bu anlayışta, sahadaki inşaatlarda karşılaşılabilecek insan hatası sıfıra indiriliyor.

Modüler yapılarla oluşturulan bu projeler, geleneksel inşaatla kıyaslandığında yüksek kalite ve dayanıklılığı çok daha uygun maliyetle hayata geçiriyor.

Off-site construction dünyada, özellikle otel sektöründe 10 senedir uygulanan bir yöntem. Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan farklı sektörlerden birçok marka bu sektöre giriş yaptı bile. Dünyanın geleceği off-site construction’da gördüğü ve yatırım yaptığı bir dönemde, Türkiye de buna hazır.

Daha iyi bir gelecek için bina tasarımı ve inşaat süreçlerini optimize etmek adına sürekli çalışan Consera ise, bu alanda yepyeni bir çağı başlatmanın gururunu yaşıyor.

Consera 2,5 milyon metrekare Çelik Yapı Deneyimi ile, Çağın Yeni Gereksinimleri için Hazır…